linkedin
12 sierpnia 2016

Randstad kupuje Monster.com

Jedno z największych na świecie przedsiębiorstw z branży HR, poinformowało, iż planuje dokonać przejęcia amerykańskiego portalu zawierającego ogłoszenia o pracę Monster.com.

Pochodzący z Holandii Randstad wydał oświadczenie, z którego wynika, że planowane przejęcie ma się odbyć po cenie 3,4 USD za akcję, co daje łączną wartość transakcji na poziomie 429 milionów USD. Stanowi to 23 - procentową nadwyżkę nad ceną zamknięcia kursu spółki Monster z poniedziałku 8 sierpnia. Serwis będzie kontynuowałdziałalność pod starą nazwą jako suwerenny podmiot.

Transakcja, która według oświadczenia wydanego przez Randstad wzmocni pozycję spółki w Stanach Zjednoczonych, ma zostać sfinalizowana w czwartym kwartale bieżącego roku.

Randstad jest drugą największą na świecie spółką działającą w obszarze HR z oddziałami w 39 krajach, w tym również w Polsce. Zaawansowane technologicznie rozwiązania wykorzystywane przez platformę Monstera, jak również działalność na rynku mobilnym, mają być wsparciem w działalności holenderskiego giganta.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Zapisz się do newslettera aby co miesiąc otrzymywać raport Think M&A, a raz na kwartał raport z rynku wierzytelności.

Wyrażam zgodę na przekazywanie mi przez CMT Advisory za pomocą środków komunikacji 
elektronicznej na podany adres e-mail publikacji prasowych oraz informacji marketingowych

Michał Malarski